آموزشگاه آشپزی در تهران
تور آنتالیا
ویزای تایوان
قیمت تور کانادا
تشک
خرید زودپز تفال
اتو بخار تفال
توتون پیپ
قیمت پیپ
خرید بک لینک
ساخت وبلاگ
طراحي و دكوراسيون مدرن با بهترين متريال
درباره من
موضوعات
  موضوعي ثبت نشده است
نويسندگان
برچسب ها
عضویت در خبرنامه
  عضویت لغو عضویت

ورود اعضا
  نام کاربری :
  پسورد :

عضویت در سایت
  نام کاربری :
  پسورد :
  تکرار پسورد:
  ایمیل :
  نام اصلی :

نويسنده :سينايي
تاريخ: ۲۲ بهمن ۱۳۹۶ ساعت: ۰۷:۵۷:۲۰

طراحي دكوراسيون داخلي و اجراي آن در فضاهاي مختلف  

امروزه يكي از مباحث پرطرفدار، طراحي دكوراسيون داخلي است كه سعي مي‌كند تحولي را در دكوراسيون داخلي شما پديد آورد. اگر دوست داريد كه طراحي داخلي و نكات مهم در طراحي دكوراسيون داخلي را بيشتر بشناسيد، اين مقاله را دنبال كنيد.

در طراحي دكوراسيون داخلي قرار است چه كنيم ؟

اگر به تاريخ گذشته مراجعه كنيم، حتي در انسان‌هاي اوليه هم به نوعي طراحي دكوراسيون داخلي را شاهد خواهيم بود. جايي كه غارنشينان بر روي ديوارهاي خود نقاشي‌ها و علائمي را مي‌كشيدند و فضاي زندگي خود را تزئين مي‌كردند. در طراحي دكوراسيون داخلي هم قرار ما بر اين است كه فضاي زندگي يا محل كار خود را تزئين كنيم. ما بايد در يك فضا همواره به اين موضوع بينديشيم كه به‌كارگيري كدام عناصر، كدام رنگ‌ها، كدام اشيا و … باعث ايجاد بيشترين هماهنگي در آن فضا مي‌شود. اگر موفق به اين امر شديم بايد بگوييم كه دكوراسيون داخلي خود را بسيار خوب طراحي كرده‌ايم.

همراهي منزل با طراحي دكوراسيون داخلي

اصل اولي كه بايد در طراحي دكوراسيون داخلي رعايت كنيد اين است كه خيلي رنگ‌هاي تيره در طراحي داخلي خانه خود به كار نبريد. اگر از رنگ‌هاي روشن در طراحي منزل مسكوني خود استفاده كنيد، هم باعث افزايش انعكاس نور در فضاي خانه شما خواهد شد هم اينكه خواهد توانست منزل شما را بزرگ‌تر جلوه دهد.

در طراحي داخلي مسكوني و آشپزخانه آن دقت داشته باشيد كه حتماً نورپردازي‌هاي لازم را داشته باشيد. سعي كنيد از عناصري كه زيبايي و جذابيت را به آشپزخانه شما هديه مي‌دهند، استفاده بيشتري نماييد. ميز ناهارخوري در يك طراحي مسكوني از اهميت بالايي برخوردار است لذا در يك فضاي مناسب آن را قرار دهيد و اطمينان داشته باشيد كه در طراحي داخل خانه خود با قسمت ناهارخوري، ارتباط وجود داشته باشد.

در اتاق نشيمن، سعي كنيد هر آنچه مناسب آرامش و گذراندن اوقات خوش شما و مهمانان شماست را فراهم كنيد. استفاده از مبلمان با رنگ روشن، كوسن‌هاي تزئيني، تابلوهاي با نقوش زيبا، ميزهاي با روميزي جذاب و … مي‌تواند طراحي داخلي منزل و نشيمن شما را زيباتر كند.

نورپردازي يك اصل مهم در طراحي دكوراسيون داخلي منزل شماست. حتماً به آن توجه ويژه داشته باشيد و از نور طبيعي هم اصلاً نگذريد و سعي كنيد در طراحي خانه خود از نور طبيعي بيشترين استفاده را ببريد.

ويلاي زيبا با طراحي دكوراسيون داخلي

سعي كنيد در طراحي داخلي ويلا از امكاناتي كه آرامش و حس خوب را براي شما ايجاد كند، استفاده كنيد. اگر مي‌خواهيد طراحي دكوراسيون داخلي شما متفاوت جلوه كند سعي كنيد در ويلاي خود از نورپردازي خوب استفاده كنيد ضمن اينكه استفاده از عناصر طبيعت مي‌تواند چشم‌انداز زيبايي داشته باشد مثل استفاده از سنگ‌هايي كه گاهي در نقش ديوار براي يك ساختمان در نظر گرفته مي‌شوند.

در طراحي ويلا و در قسمت بالكن حتماً از نرده‌هاي چوبي يا فلزي استفاده كنيد ضمناً براي جذابيت بيشتر بالكن مي‌توانيد از يك فرش قديمي زيبا، يك صندلي راحتي يا مبلمان راحتي و … استفاده كنيد. سعي كنيد كه در جلو پنجره‌ها از پرده‌هاي روشن در طراحي دكوراسيون داخلي خود استفاده كنيد تا بهتر بتوانيد از فضاي اطراف ويلاي خود لذت ببريد.

يك نكته مهم در نظر داشته باشيد كه شايد فكر كنيد چون معمولاً اتاق‌هاي يك ويلا كوچك هستند پس شما هم بايد يك لوستر كوچك خريد كنيد اما حتماً سعي كنيد در دكوراسيون داخلي ويلا از لوستر بزرگ‌تر استفاده كنيد تا زيبايي بيشتري را هم در طراحي دكوراسيون داخلي ايجاد نمايد.

لابي مجتمع مسكوني و طراحي دكوراسيون داخلي

حتماً سعي كنيد كه در طراحي دكوراسيون داخلي خود در لابي از مبلمان يا صندلي راحتي براي احترام گذاشتن به مهمان و انتظار آن‌ها در آن محيط فراهم كنيد. سعي كنيد براي بخش نگهباني از يك رنگ يا حالت متمايز استفاده كنيد تا به‌راحتي قابل‌تشخيص باشد ضمن اينكه نگهبان هم تسلط خوبي بر فضا داشته باشد.

سعي كنيد يك پادري را در ابتداي لابي قرار دهيد تا با كفش‌هاي گل‌آلود وارد نشوند. سعي كنيد از كف‌پوش سنگي در طراحي دكوراسيون داخلي استفاده كنيد چراكه محكم‌تر است و در ضمن سعي كنيد اگر فضاي شما زياد است از رنگ‌هاي تيره استفاده نماييد.

نورپردازي طراحي لابي مسكوني را هم در نظر بگيريد مخصوصاً در قسمت نشيمن كه براي مهمانان طراحي كرده‌ايد و سعي كنيد از يك لوستر يا چراغ‌هاي توكار يا … استفاده كنيد. براي زيبايي بيشتر مي‌توانيد از گل‌ها و گياهان آپارتماني هم استفاده كنيد حتي مي‌توانيد وسايل تزئيني و دكوري هم در اين فضا استفاده كنيد.

طراحي دكوراسيون داخلي هتل

در طراحي داخلي هتل در نظر داشته باشيد كه حتماً در اتاق‌ها يك ميزتحرير و يك مكان كوچك براي پذيرايي داشته باشيد. داشتن تراس در هتل مي‌تواند يك طراحي دكوراسيون داخلي هوشمندانه براي مسافران شما باشد.

سعي كنيد با رنگ‌هاي شاد براي مسافران خود حس خوشي را ايجاد كنيد و اين رنگ در تمامي عناصر شما با طراحي زيبا تكرار شود. يكي از مكان‌هاي مهم در هتل، رستوران است كه بايد حتماً در آن حس تمايز و تفاوت را ايجاد كنيد چراكه رستوران در يك شهر زياد است اما مي‌توان فضاي متفاوت و زيباي رستوران شما، سفر خوشي را براي همگان ايجاد كند.

يك نكته مهم درباره طراحي لابي اين است كه اين فضا صرفاً براي انتظار نيست و ممكن است براي نشست‌ها يا ملاقات مهم هم در نظر گرفته شود. پس بايد تمام سعي خود را در ايجاد فضاي با آرامش در طراحي دكوراسيون داخلي در لابي هتل بكنيد. سعي كنيد يك فضاي عريض را براي لابي خود در نظر بگيريد.

استفاده از ميز و صندلي‌، مبلمان، لوسترها و … لوكس و شيك بسيار براي طراحي داخلي لابي اهميت دارد. به اين نكته دقت كنيد طراحي لابي هتل مي‌تواند طراحي شخصيت براي هتل شما باشد پس در استفاده از وسايل، رنگ‌ها، نورپردازي و … كم نگذاريد.

از چوب، سنگ و گياهان در طراحي طراحي لابي هتل و لابي آن غافل نشويد چراكه حس بهتري مي‌تواند به مشتريان شما تلقين نمايد.

طراحي دكوراسيون داخلي در روف گاردن

قطعاً طراحي روف گاردن مي‌تواند براي شما جذاب باشد. اما براي اجراي روف گاردن بايد به نكاتي توجه كنيد. نكته اول اينكه سعي كنيد نورپردازي زيبايي بر روي گياهان و باغچه‌ها داشته باشيد چراكه زيبايي و حالت دادن به آن در طراحي دكوراسيون داخلي مؤثر خواهد بود.

اگر امكان استفاده از آب يا مثلاً ايجاد فواره داريد حتماً از آن استفاده كنيد. اين كار باعث جلوه طبيعي بيشتر و حس آرامش زيباتري به افراد خواهد شد. دقت داشته باشيد كه شايد فضاي شما محدود باشد لذا خيلي با چيدن وسايل، آن را متراكم نكنيد چراكه بايد فضايي براي رفت‌وآمد هم در طراحي دكوراسيون داخلي خود در نظر بگيريد.

در آينده خيلي بيشتر شاهد روف گاردن‌ ها خواهيم بود اما در زمان حال شاهد روف گاردن در تهران و بسياري ديگر از شهرهاي ايران هستيم كه نشان از رشد و استقبال آن‌ها دارد.

طراحي دكوراسيون داخلي در رستوران‌هاي سنتي و مدرن

در طراحي داخلي رستوران مدرن دقت داشته باشيد از مبلمان يا صندلي‌هاي با پشتي راحت استفاده كنيد. سعي كنيد از رنگ‌هاي شاد، براق و گرم استفاده كنيد. سقف و ديوار را در طراحي دكوراسيون داخلي خالي نگذاريد. حتماً سعي كنيد در سقف از آويزهاي زيبا استفاده كنيد.

نورپردازي در طراحي داخلي رستوران هم بسيار مؤثر است البته بسته به نوع موقعيت رستوران، نوع نورپردازي هم كاملاً با يكديگر فرق دارد. در طراحي رستوران مدرن خود سعي كنيد از وسايل مدرن و لوكس استفاده كنيد اما در استفاده از آن‌ها در طراحي دكوراسيون داخلي دچار افراط نشويد.

در طراحي داخلي رستوران سنتي دقت كنيد كه حس قديمي‌ بودن، حس سنتي بودن در مشتري شما تداعي شود. مثلاً مي‌توانيد از تم آجري استفاده كنيد يا سماورهاي قديمي يا اينكه در گوشه‌اي از طراحي رستوران سنتي خود تنوري را برپا كنيد و خلاصه هر آنچه حس سنتي را به مشتري القا نمايد را در طراحي دكوراسيون داخلي خود به كار بگيريد.

از قاليچه‌هاي قديمي و گليم هم غافل نشويد. بسيار مي‌تواند در زيبايي رستوران سنتي شما مؤثر باشد. سعي كنيد از پشتي‌هاي قديمي با رنگ‌هاي شاد به‌جاي استفاده از مبلمان و كوسن‌ها استفاده كنيد.

طراحي داخلي مغازه با دست طراحي دكوراسيون داخلي

نورپردازي باعث توجه بيشتري مشتريان روي يك محصول خاص شده و درنهايت باعث فروش بيشتر شما خواهد شد پس در نورپردازي خيلي افراطي عمل نكنيد و سعي كنيد كه مانور بيشتري بر روي كالاي با فروش ويژه خود شويد.

سعي كنيد كه بيشتر از رنگ‌هاي تند استفاده كنيد تا حس تحريك در مشتري بيشتر شده و بتوانند بيشتر به دنبال خريد كردن باشند. اگر فروشگاه شما شلوغ است حتماً فضاهايي براي استراحت مشتريان در نظر بگيريد مثلاً ايجاد يك مبلمان خوب و راحت مي‌تواند مناسب باشد.

سعي نكنيد خيلي فروشگاه خود را شلوغ كنيد كه مشتريان به‌سختي مجبور به عبور و مرور باشند پس با ايجاد يك انباري، باعث خلوت شدن فضاي خود براي ايجاد يك طراحي دكوراسيون داخلي خوب شويد.

ويترين مغازه و طراحي دكوراسيون داخلي در آن

اولين چيزي كه مشتري شما با آن مواجه خواهد شد، ويترين مغازه است لذا سعي كنيد كه در ابتدا از كالاهاي لوكس خود در آن استفاده كرده و با نورپردازي زيبا بر روي هر محصول، سعي در نشان دادن هر چه بيشتر آن محصول شويد. در اين قسمت هم مي‌توانيد از رنگ‌هاي تند بيشتر استفاده كنيد.

اما نكته خيلي مهم اين است كه ممكن است مغازه شما در كنار بسياري از مغازه‌هاي ديگر قرارگرفته باشد لذا حتماً در طراحي ويترين مغازه سعي كنيد تفاوت را ايجاد كنيد مثلاً تصوير بالا كه مي‌توانيد از يك فانوس آويز براي نمايش دادن كفش‌هايتان استفاده كنيد.

طراحي دكوراسيون داخلي اداري

طراحي داخلي اداري را براي حفظ مشتريان خود كاملاً جدي بگيريد. نورپردازي‌‌هاي خوب و مناسب باعث مي‌شود تا علاوه بر بازدهي بيشتر كار كاركنان، محيط را هم بهتر جلوه دهد.

حتماً براي مهمانان يا استراحت كاركنان خود يكدست مبلمان شيك و راحت را در نظر بگيريد. از رنگ‌هاي استفاده كنيد كه نشان‌دهنده برند و سازمان شما باشد. مثلاً اگر رنگي كه در برند يا سايت شما است، قرمز است، سعي كنيد كه طراحي اداري خود را بيشتر به سمت رنگ‌هاي قرمز يا رنگ‌هاي شبيه به آن ببريد.

استفاده از گل‌هاي با رنگ زيبا مي‌تواند فضاي اداره را زيباتر جلوه دهد. سعي كنيد در هر اتاق در كنار هر ميز از يك كمد هم استفاده كنيد تا روند انجام كارها و نظم بهتر باشد.

طراحي دكوراسيون داخلي، اين بار در طلافروشي

سعي كنيد كه از رنگ‌هايي كه حس تجمل و زيبايي را بيشتر القا كند. از ويترين خود غافل نشويد. بسيار مهم است كه ويتريني جذاب از لوكس‌ترين طلاهاي خود را در معرض ديد مشتريان خود قرار دهيد.

نورپردازي تقريباً حرف اول را در طراحي داخلي طلا فروشي مي‌زند پس در نشان دادن طلاها سعي كنيد كه از بهترين نورپردازي استفاده كنيد. معمولاً افراد ساعت‌هاي زيادي را براي انتخاب نوع طلا مي‌گذرانند. سعي كنيد در گوشه‌اي از مغازه خود صندلي يا مبلمان راحتي را فراهم كرده باشيد.

نكته مهم ديگر اين است كه طراحي دكوراسيون داخلي طلافروشي خود را فداي امنيت نكنيد چراكه امنيت هم به‌اندازه زيبايي مغازه شما مهم خواهد بود.

طراحي دكوراسيون داخلي در صرافي

نكته اول اينكه با توجه مشتريان با سطح درآمدي و اجتماعي بالا كه به آنجا مراجعه مي‌كنند بايد طراحي داخلي صرافي را شيك و لوكس در نظر بگيريد. همچون طراحي داخلي طلافروشي، در اينجا هم بحث امنيت بسيار مهم است پس به آن در كنار زيبايي در طراحي دكوراسيون داخلي، اهميت بدهيد.

حتماً از صندلي‌هاي راحت با پشتي‌هاي مناسب براي مشتريان خود استفاده نماييد. در يك صرافي ممكن است بخش‌هاي مختلفي وجود داشته باشد لذا حتماً با استفاده از پارتيشن‌بندي و … سعي كنيد فضاي هر قسمت را مشخص و به طراحي دكوراسيون داخلي خود نظم لازم را بدهيد.

سعي كنيد به مشتريان خود حس آرامش و اعتماد را بدهيد و بايد دقت كنيد رنگ‌ها در اين موقعيت مي‌توانند به كمك شما بيايند. مثلاً استفاده از رنگ‌هاي آبي، سبز يا سفيد مي‌تواند در آرامش مشتري بسيار كمك كند.

طراحي دكوراسيون داخلي در يك مجتمع تجاري

دقت داشته باشيد كه در طراحي داخلي مجتمع تجاري خود از مبلمان يا صندلي‌هاي راحتي حتماً استفاده كنيد تا مشتريان شما بتوانند استراحت كنند. از فضاهاي سبز در گوشه و كنار مجتمع تجاري غافل نشويد حتي وجود يك فواره آب هم مي‌تواند طراوت بيشتري بدهد.

به دليل مراجعه‌هاي خيلي زياد مشتريان، حتماً بايد در طراحي دكوراسيون داخلي خود از يك كف‌پوش باكيفيت استفاده كنيد. سعي كنيد بيشتر از كف‌پوش‌هاي سنگي استفاده كنيد چراكه دوام بيشتري خواهند داشت ضمناً به طراحي و رنگ موجود در كف‌پوش‌ها هم دقت داشته باشيد چراكه مي‌تواند مشتريان را تحت تأثير قرار دهد.

ايجاد تهويه مناسب و نورپردازي خوب را حتماً در دستور كار خود قرار دهيد مخصوصاً در نقاط پرتراكم و شلوغي كه بيشتر افراد در حال رفت‌وآمد هستند. يك فضاي كوچك كافه مانند با چيدمان عالي را براي پذيرايي بهتر از مشتريان خود در طراحي دكوراسيون داخلي در نظر بگيريد. حتي وجود يك فضاي بازي براي بچه‌ها هم مي‌تواند براي نگهداري از آن‌ها مؤثر باشد.

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :سينايي
تاريخ: ۱۵ بهمن ۱۳۹۶ ساعت: ۰۵:۵۰:۰۹

جديدترين طراحي و دكوراسيون داخلي با مها ديزاين  

يكي از امور مهمي كه امروزه كاربران و صاحبان مكان هاي مختلف به آن توجه مي كنند، تغيير دكوراسيون و طراحي داخلي است. با توجه به اهميتي كه كه اين موضوع دارد؛ لذا بسياري به دنبال مراكز معتبر و افراد باتجربه در اين زمينه هستند؛ چرا كه طراحي داخلي تا حدودي هزينه بر بوده و اگر توسط افراد ماهر انجام نشود، فرد دچار زيان بسياري مي شود.

نظراتي براي بهتر شدن طراحي داخلي اداري

براي طراحي و دكوراسيون داخلي اداري بايد ايده هايي را به كار ببريم كه محيط كلي اداره را خيلي رسمي يا تجاري جلوه ندهد. زماني كه مشاهده مي كنيم ارتباط  كاري كاركنان با يكديگر در اداره اي بسيار زياد است پس در طراحي داخلي اداره سعي مي كنيم فضاي مخصوص كاركنان را طوري طراحي كرد كه رفت و آمد و معاشرت كاردي بين كاركنان را سهولت بخشيد، به علاوه آنكه محيط شخصي هر كارمند حفظ شود. چنانچه در طراحي داخلي اداري با اداره اي كوچك رو به رو  هستيد، مي توانيد با كاربرد تركيب رنگ هاي روشن و ملايم، انتخاب وسايلي مدرن و به اندازه، استفاده از وسايل دكوري فضايي مطلوب را طراحي كنيد. به عنوان مثال استفاده از رنگ كرم و سفيد براي ديوارها در طراحي اداري موجب مي شود فضاي اداري كوچك كمي بزرگتر به نظر برسد.

 

ايده هايي براي طراحي داخلي مغازه

تصور كنيد مي خواهيد براي خريد يكي از لوازم هاي خانه ي خود كالايي گران قيمت و با كيفيت بخريد؛ اولين چيزي كه در ذهن شما مي آيد رفتن به مغازه هايي است كه ظاهري لوكس دارند. به همين جهت طراحي داخلي مغازه براي كسب و كار بيشتر حائز اهميت است زيرا باعث مي شود مشتريان بيشتري را به سمت و سوي خود بكشاند. يكي از ايده هايي كه براي طراحي داخلي مغازه هاي كوچك به كار مي رود استفاده از رنگ سفيد است هم به دليل اين كه رنگ سفيد رنگي لوكس محسوب مي شود و هم اين كه فضا را بازتر جلوه مي دهد. ايده ي ديگري اين است كه در طراحي ويترين مغازه از باكس ها يا همان جعبه هاي سياه و سفيد  استفاده شود. اين كار موجب مي شود طراحي داخلي جلوه اي بي نظير به خود بگيرد. تركيب رنگ سفيد و صورتي در بوتيك هاي زنانه هم ايده اي جالب برايطراحي داخلي مغازه به شمار مي رود. در مغازه ي كفش فروشي استفاده از نورهاي هدفدار در قفسه ها نيز مي تواند يكي ديگر از ايده هاي برتر طراحي داخلي  مغازه باشد، اين عمل باعث مي شود كه توجه مشتريان را بيشتر به سمت مغازه شما معطوف كند نه چيز ديگري. در طراحي داخلي مغازه تنوع رنگ ها را در ويترين فراموش نكنيد. البته لازم است گفته شود كه سقف مغازه نيز در امر طراحي داخلي مستثني نمي باشد و اهميت خاص خود را دارد. استفاده از سقف هاي كاذب كنافي و جديد مي تواند باعث شود دكوراسيون مغازه منحصر به فردتر به چشم بيايد. اگر مغازه در مجتمع تجاري باشد، اهميت طراحي داخلي مغازه مي تواند در جلوه طراحي داخلي مجتمع تجاري تأثير متقابل داشته باشد.

 

هزينه طراحي و دكوراسيون داخلي مجتمع مسكوني

به جرأت مي توان گفتن كه هيچ عاملي وجود ندارد تا به طور دقيق هزينه دكوراسيون داخلي مجتمع مسكوني را رقم بزند؛ اما با توجه به برخي مراحل براي طراحي داخلي مجتمع مسكوني مي توان مقدار هزينه را به طور تقريبي محاسبه كرد. هزينه دكوراسيون و طراحي بستگي هم به انتخاب شما و استفاده ي شما از مصالح، متريال و وسايل مورد نياز است و همين امر موجب بالا رفتن هزينه يا كم شدن آن مي شود. هر چند كه توانايي طراح داخلي در امر طراحي داخلي و اجراي دكوراسيون مجتمع مسكوني در اينكه كجاها خرج كند و كجاها از صرف هزينه هاي بيهوده جلوگيري كند؛ بسيار اهميت دارد. هر چند كه گاهي اوقات نمي شود از طراحي قسمتي از مجتمع مسكوني چشم پوشي كرد و احتمال مي رود اين موضوع هزينه بيشتري را در بر داشته باشد.

استفاده از متريال در دكوراسيون داخلي صرافي

براي طراحي داخلي صرافي به خصوص سقف ها يا ديوارها مي توانيم از متريال جديدي كه در واقع مدرن هستند، استفاده كنيم. به طور مثال استفاده از متريال چوبي با انواع رنگ هاي روشن و تيره گرماي خاصي را به طراحي داخلي صرافي مي دهد و آن را از حالت سرد و يكنواختي بيرون مي آورد. نوع ديگري متريال وجود دارد به نام متريال طبيعي كه آن هم به نوبه ي خود جذابيت خاصي را براي دكوراسيون صرافي فراهم مي آورد.

طراحي داخلي طلا فروشي

به دليل اين كه طلا يك كالاي لوكس و گران قيمت است نمي توان به لحاظ امنيتي براي هر يك از مشتريان تك تك طلاها را بيرون آورد و معرض ديدگان مشتري قرار داد ولي به راحتي مي توان ويتريني را طراحي كرد كه مشتريان به آساني بتوانند طلاي مورد نظر خود را ببينند و انتخاب كنند.

از آنجايي كه هنگام طراحي داخلي ويترين طلا فروشي پاي امنيت و ظرافت طلا در ميان است. مغازه ي طلا فروشي مي تواند بيش از يك ويترين داشته باشد و شما هم مي توانيد ويترين هاي داخل مغازه را نسبت به ويترين بيروني به طوري خاص تر طراحي كنيد. به غير از تمامي اين موارد گفته شده نور استفاده شده در ويترين طلا فروشي عامل مهمي به حساب مي آيد. درست است كه طلا به خودي خود يه كالاي پر زرق و برق مي باشد؛ اما براي بهتر جلوه دادن آن در اجراي طراحي داخلي طلا فروشي بايد در ويترين نورهايي خاص را طراحي كرد. اگر چراغ هاي هدفدار را در ويترين نصب كنيم موجب مي شود طلاها بيشتر خود را نمايان كنند و  همچنين اين عمل به زيبايي و شيك شدن طراحي داخلي و دكوراسيون ويترين منجر مي شود. البته اين را هم بايد در نظر گرفت كه نبايد از نورهاي رنگي مانند قرمز و صورتي و آبي استفاده كرد، اين اشتباه را كنار بگذاريد و بدانيد بيشترين نوري كه مي تواند زيبايي خاصي را به طلا ببخشد نورهاي سفيد و زرد هستند. اگر طلافروشي شما بيشتر داراي جواهرات هستند، مي توانيد ميزان نور ويترين را هنگام طراحي داخلي افزايش دهيد. به جز تمامي موارد فوق در طراحي داخلي ويترين بايد براي چيدمان طلاها سليقه اي خلاقانه به خرج دهيد.

 

جذابيت بيشتر در طراحي منزل مسكوني

با نگاه اجمالي به خانه هاي مسكوني مي بينيم كه تمامي منازل از بخش هاي مجزا و گوناگوني تشكيل شده اند و هر قسمت را مي توان با توجه به سليقه افراد ساكن آن خانه با سبك هاي مدرن و طراحي زيبا كرد. از جمله ايده هايي كه مي توان براي طراحي منزل سكوني به ويژه طراحي داخلي اتاق نشيمن به آن ها اشاره نمود، عبارتند از اضافه كردن يا كم كردن برخي وسايل اتاق طراحي داخلي نشيمن براي  تغيير كلي يا جزئي، شما حتي مي توانيد رنگ مبلمان را با برخي وسايل دكوري هماهنگ كنيد، از تابلوهاي هنري با قاب هايي زيبا كه داراي اشكال مختلف و مدرني هستند يا تابلوهايي كه داراي طرح هاي خاصي اند، استفاده كنيد و اگر مي خواهيد در سبك طراحي داخلي مسكوني و طراحي اتاق نشيمن كمي متفاوت تر به نظر برسد وسايلي را كمي جالب تر انتخاب كنيد با رنگ هاي روشن تر. اگر در  منزل كودك يا افراد خردسال هم زندگي مي كنند مي توانيد براي طراحي داخلي اتاق هايشان به گونه اي خاص دكوراسيون را طراحي كنيد.

 

اتاق خواب بخشي مهم در دكوراسيون داخلي منزل

اتاق خواب مكاني است كه اغلب براي استراحت و گذراندن ساعاتي براي آرامش گرفتن مي باشد پس طراحي و دكوراسيون داخلي آن نيازمند ايده اي براي طراحي مي باشد كه همراه با آرامش باشد. استفاده از وسايلي با رنگ هايي كه مطابق سليقه است و آرامش بخش اند؛ مي تواند كمك شاياني به طراحي داخلي اتاق خواب ها بكند. در اتاق خواب منازل وجود پنجره امري ضروري است پس بهتر است پرده اي كه براي طراحي مسكوني و دكوراسيون اتاق انتخاب مي شود زيبا و شيك  باشد و چيزي از نوردهي پنجره كم نكند. براي زيباتر شدن دكوراسيون اتاق خواب مي توان رنگ رو تختي را با رنگ پرده ست كرد تا جلوه اي خاص به اتاق ببخشد. اما در مورد اتاق خواب ها بايد كمي طراحي داخلي را لوكس تر به اجرا در آوريم؛ مثلا در كنار تخت خواب چراغ خوابي مدرن با طرحي فوق العاده قرار دهيم و درطراحي داخلي منزل تحولي زيبا ايجاد كرد. در انتخاب مدل هاي تخت دقت لازم را داشته باشيد و سعي كنيد براي طراحي داخلي هتل هايي كه مجلل تر هستند، دكوراسيوني مدرن تر در نظر بگيريم. مدل پرده و رنگ بندي اتاق خواب ها يكي از مواردي است كه در طراحي داخلي خانه نمي توان از آن چشم پوشي كرد.  استفاده از رنگ هاي شاد طراحي داخلي اتاق را كمي جذاب تر مي كند.

 

موارد مناسبي براي طراحي روف گاردن در تهران

ساخت و اجراي روف گاردن بيشتر جنبه ي ايجاد فضايي با نشاط و سرسبز در بام منازل كه بلا استفاده مانده اند، مي باشد و بيشترين مزيت آن رهايي از خستگي  زندگي در آپارتمان ها مي باشد. يكي از بهترين موارد مناسب كه مي توان در مورد طراحي داخلي روف گاردن به كار برد استفاده از پوشش هاي گياهي مختلف است مثلا از انواع درخچه ها گرفته تا چمن ها.

 

جذابيت هر چه بيشتر در طراحي روف گاردن

مورد مناسب ديگر براي طراحي روف گاردن استفاده از چراغ هاي ايستاده تزئيناتي است اين گونه چراغ ها باعث مي شود در شب روف گاردن جذابيت بيشتر به  خود بگيرد. استفاده از گل هاي رنگارنگ و خوش بو همچنين استفاده از گل هايي پيچكي بر روي ديوار مي تواند ايده ي جالبي در طراحي داخلي روف گاردن داشته باشد. تطبيق رنگ گلدان با گل ها، انتخاب بهترين شيك ترين مدل صندلي و نيمكت ها، نحوه ي صحيح چيدمان وسايل همه و همه تأثيري شگفت در بي نظير بودن طراحي و دكوراسيون روف گاردن دارد.

 

طراحي چيدمان وسايل در رستوران

امروزه اغلب رستوران ها يا سنتي هستند و يا از جمله رستوران هاي مدرن مي باشند؛ پس وسايلي هم كه در رستوران موجود مي باشد بايد متناسب با فضاي رستوران و طراحي رستوران مجلل و مدرن باشند. زماني كه وارد رستوران مي شويد بيشترين چيزي كه توجه شما را به خود جلب مي كند، ظاهر آشكار رستوران  است. بر اساس مدلي كه ميز و صندلي هاي رستوران دارند بايد براي طراحي چيدمان آن ها كمي سليقه به خرج داد و به صورتي شيك آن ها را چيدمان كرد. اغلب به چشم مي خورد كه چيدمان صندلي ها در رستوران با كمي فاصله هستند و اين به راحت تر بودن مشتري كمك مي كند. البته به غير از اين ها وسايل روي ميز و وسايل متفرقه هم چيدمانشان مهم است و به  طراحي داخلي رستوران اثر مي گذارد. طرز چيدن وسايل روي ميز بستگي به نوع غذا و رسمي يا غير رسمي بودن ضيافت بستگي دارد. به طور مثال نحوه طراحي داخلي رستوران سنتي و دكوراسيون داخلي رستوران مدرن بسيار متفاوت مي باشد.

 

عوامل مؤثر در طراحي داخلي رستوران مدرن

تأثير شگفت آوري كه رنگ ها در روحيه ي افراد دارند از جمله عوامل مؤثر در طراحي داخلي رستوران اند و مسلما در رستوران نيز بر لذت خوردن غذا و داشتن لحظاتي خوش در رستوران تأثير گذار است. رنگ هاي مناسبي كه مي توان براي طراحي داخلي رستوران به كار برد از قبيل رنگ آبي، بنفش، سبز، قرمز، زرد، سفيد و بژ مي باشند. هر كدام از اين رنگ ها به تنهايي به طراحي داخلي رستوران جذابيت خاصي مي بخشند كه البته رنگ هاي سفيد و بژ بيشتر براي رستوران هاي كوچك مورد استقبال قرار مي گيرد، گاهي اوقات هم ممكن است تركيب چند رنگ مناسب طرحي خلاقانه را به وجود آورد.

ايده هايي براي طراحي داخلي هتل

يكي از بهترين مكان ها براي خوش آمدگويي مهمانان هنگام ورود به هتل، لابي هتل است. از اين رو طراحي داخلي لابي هتل از اهميت بسيار ويژه اي برخوردار است. طراحي لابي هتل مي تواند در نگاه اول زشت و زننده باشد و يا برعكس جذاب و دلنشين به نظر بيايد. پس اين طراحي داخلي شماست كه مي تواند لابي هتل را اين گونه جلوه دهد. يكي از مناسب ترين ايده ها براي طراحي داخلي لابي هتل استفاده از لوسترهاي بزرگ و لوكس و همچنين استفاده از مبلماني با شكوه و مجلل مي باشد. همچنين در نظر گرفتن فضايي مخصوص پذيرايي ميهمانان يكي ديگر از ايده هاي ايده آل براي طراحي لابي مسكوني و دكوراسيون داخلي هتلمي باشد. البته لازم به ذكر است كه بسياري از مجتمع هاي مسكوني داراي لابي مي باشند كه اهميت طراحي لابي مجتمع مسكوني نيز به اندازه لابي هتل در بالا  بردن ارزش ساختمان تأثير گذار است.

 

 تأثير ديوارها در طراحي ويلا

با ورود با ويلايي با آن همه بزرگي ديوارها بيشترين فضايي است كه به چشم مي خوردند. پيشنهاد مي شود براي طراحي داخلي ويلا و به ويژه ديوارهاي حياط ويلا از  سنگ هاي تزئيني استفاده كنيد چون هم زيبا هستند هم اين كه با ورود افراد با اولين چيزي كه رو به رو مي شوند حياط ويلا است. نصب گلدان هاي كوچك ديواري يكي ديگر از طراحي هاي ديوار ويلا ست. ديوار هاي داخلي ويلا را هم مي توان با استفاده  پي وي سي هاي رنگي طراحي  كرد و زيبايي ويژه اي به دكوراسيون داخلي ويلا بخشيد.

موضوع:
برچسب‌ها: ،

[ ۱ ]